Seminaril vaagime rahvakogu seniseid saavutusi ja õppetunde ning vaatame tulevikku.

Inspireerimaks uue eakuse kujundamisse panustajaid, esineb seminaril  maailmas tunnustatud tervisliku vananemise professor Rudi Westendorp.

Professor Westendorp on öelnud:
“Enamus meist elab kõrge eani, kuid see nõuab meilt ka palju. Mistõttu ongi minu uurimistöö peamine teema: mida me kogu selle lisaeluga peale hakkame.”

Professor Westendorp avabki oma vahetus esinemises, kuidas üha pikenev elukaar muudab ühiskonna korraldamise viise ning mida on meil õppida eakatelt, kes hoolimata haprusest ja haigustest säilitavad elujõu.

Novembris ilmub professor Westendorpi kirjutatud ning hollandi keelest inglise, saksa, ungari ja itaalia keelde tõlgitud menuk “Elada vanaks, tundmata end vanana. Elujõust ja targast vananemisest” ka eesti keeles. Seminaril osalejad saavad trükisooja raamatu soodushinnaga soetada.

Päev hiljem, 17. novembril esitleb professor Westendorp oma raamatut Solarise keskuse Apollo raamatupoes.   

 

Uue eakuse rahvakogu seminarile ootame kõiki eksperte, huvilisi, aktiivseid kodanikke, ametnikke ja poliitikuid, kes aitavad kaasa elujõulise vananemise kujunemisele, elukestvale ja õnnelikule töötamisele ning õppimisele.

Seminari osalejate hulga arvestamiseks palume end SIIT registreerida.


Uue eakuse rahvakogu seminari kava

Tallinna Reaalkoolis 16. novembril 2017

16:45 kogunemine, registreerimine

17:00 Pension 2050 programmi juht Liisi Uder teeb ülevaate rahvakogu protsessi senistest tulemustest ja õppetundidest ning tutvustab mõtteid, kuidas aidata kaasa ettepanekute ellujõudmisele

17:30 Riigikogu sotsiaalkomisjoni juhi Helmen Küti sõnavõtt

18:00 professor Rudi Westendorpi ettekanne “Growing Older Without Feeling Old” (inglise keeles)

18:40 küsimused publikust

19:00 seminari lõpp, võimalus soetada soodushinnaga Rudi Westendorpi raamatut „Elada vanaks, tundmata end vanana. Elujõust ja targast vananemisest”


Seminar toimub eesti ja inglise keeles.
Seminarile pääseb ka ratastooliga.

Seminari korraldusele aitavad kaasa: Töötukassa “Tööta ja õpi” meede, sotsiaalministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.